« Pohledy za obzory »
středa 30.11.2011

Shrnutí listopadu

Semestr pokračoval, nic extra zvláštního se ve škole nedělo. Počasí bylo pořád parádní, takový ten hezký slunečný podzim kdy není ani horko ani zima.

Porvé jsem ale slavil Halloween. Prvně jsme se s Juhou, Ollim a Jenny vypili někde v klubu za Seoulem a ani jeden z nás pořádně nevěděl jak sem dostal zpět do univerzity. A podruhé jsme měli společnou akci s Buddyclubem, kdy jsme si pronajali hospodu od majitelů a sami jsme tam vařili a roznášeli 맥주 (pivo) a 소주 (Soju). Bylo to fajn, přišlo strašně moc lidí (hlavně známých ze školy) se na nás podívat. Na druhou stranu to nebyla žádná extra akce, hold to měli v režii naši korejští "buddies" tak to mělo úroveň a všichni se spořádaně nad ránem rozešli.

Taky Language center pořádalo menší akci pro zájemce s názvem Coffee Hour, mělo to být ve stylu poznávání nových lidí a pití kafe... vše anglicky. Měli to zajímavě udělané, prvně jsme tam tak náhodně chodili a bavili se s kým chtěli. Pak nás nacpali do dvou soustředných kruhů a vždycky dva lidi proti sobě měli minutu na to, aby se představili a řekli si něco navzájem. Po patnácti minutách (= patnácti nových lidech) jsem měl dost! Masakr.

Se školou v předmětu Organizational Behavior (něco jako Chování lidí v týmu/ve firmě) jsme měli ezkurzy do tady vcelku známé firmy 유한킴벌리 (Yuhan Kimberly Co.). Školním autobusem nás tam odvezli, měli jsme hodinovou přednášku v korejštině (já seděl jak prezident s našim profesorem v první řadě ale nic jsem nerozumněl), pak procházku tělocvičnou, kancelářemi a halami, kde stroje dávaly všechny ty výrobky dokopy. Stálo to za to, i když to bylo docela daleko od Seoulu.

26. listopadu jsme s Buddyclubem jeli do Andong-u. Což je stará vesnice s původní architekturou a ještě čínskými nápisy na vratech. Jeli jsme tam přes 4 hodiny autobusem. Myslím že jsem tehda akorát ráno odněkud přišel, tak jsem celou cestu prospal.

Smutné bylo, že nás na nějakou dobu opustila naše milovaná 누나 :(

Balancovka

Hrajeme si s baráčky

Bob

Číňan Bob je mistr pingpongu!

Coffee Hour

Sešlost pro anglicky mluvící nadšence

Exkurze

Exkurze do 유한킴벌리 (Yuhan Kimberly Co.)

Knihovna

Vstup do knihovny

Košile

Korejská košile

Laborka

Jedna z laboratoří

Rybník

Rybník v kampusu

Učebna

Spolužačky a spolužáci

od dubna 2012 zhlédnuto: 78209x. Pohledy za obzory 2011 - 2012; Roman Zemánek.